Ikimokyklinio ugdymo skyrius 

Kviečiame dalyvauti virtualioje parodoje

Tu lyg jūra gili,

Tartum toliai žali...

Tu viena mums esi –

MAMA mūsų brangi...

 

Artėjant MAMYČIŲ dienai, Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus vedėja Ž. Nakčiūnienė ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja Ž. Jarašūnienė organizuoja respublikinę virtualią fotografijų parodą „Gražiausias žodis – MAMA“, skirtą MOTINOS dienai paminėti.

Parodoje kviečiami dalyvauti Lietuvos respublikos ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo įstaigų ugdytiniai, tėvai, pedagogai, kiti bendruomenės nariai, socialiniai partneriai.

Dalyviai įvairia technika sukuria darbelį, kuriame užrašytas ir dekoruotas žodis „MAMA“ ir jį nufotografuoja.

Iš parodos dalyvių pateiktų fotografijų bus sukurtas filmukas „Gražiausias žodis – MAMA“.

Parodykime begalinę meilę savo brangiausiam žmogui, sukurdami gražiausią žodį „MAMA“.

Parodos nuostatus skaitykite priede.  

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Živilė Jarašūnienė


  


„Kaziuko“ mugė 

Tęsdama projekto „Aš ir mano šeima“ veiklas ir ieškodama vis naujesnių formų įtraukti tėvelius į įstaigoje vykstančias veiklas, skatindama domėtis ne tik vaikų pasiekimais, bet ir džiugiomis laisvalaikio bei švenčių akimirkomis, priešmokyklinio ugdymo mokytoja Živilė Jarašūnienė, gražų ankstyvą rytą darželio ugdytinius, jų tėvelius, visą bendruomenę pakvietė į nuotaikingą pirmąją pavasario šventę – „Kaziuko“ mugę. Mugėje ugdytiniai prekiavo savo padarytais darbeliais, saldžiais gaminiais ir patys galėjo įsigyti norimą dirbinį ar saldėsį. Šventės metu vaikai pasijuto svarbūs ir reikšmingi, galėdami savarankiškai parduoti, pasirinkti, ką pirkti ir už tai susimokėti. Šventinėje prekyboje atsiskleidė ne tik vaikų, mokytojų, bet ir mamyčių, tėvelių verslumo savybės: kūrybiškumas ir iniciatyvumas. Niekas iš mugės neišėjo tuščiomis rankomis, visi išsiskirstė nuotaikingai. Pasibaigus mugei dar ilgai sklandė pavasariška šventinė nuotaika. Šventė praėjo, o džiugios mintys ir prisiminimai dar ilgai lydės tiek vaikus, tiek jų tėvelius.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Živilė Jarašūnienė

 

Sveikatiados iššūkis „Saldintą gėrimą keičiu į vandenį”

„Eksperimentai su vandeniu” 

Dalyvaudami ilgalaikiame sveikos gyvensenos ugdymo projekte „Sveikatiada“, priešmokyklinės „Žirniukų“ grupės vaikai kartu su mokytoja Živile Jarašūniene priėmė dar vieną iššūkį: saldintą gėrimą keisti į vandenį. Grupėje ugdytiniai atlikinėjo įvairius bandymus su vandeniu, stebėjo ir aiškinosi pagrindines vandens savybes. Padedant Austėjos Kvietkauskaitės mamytei, pasidarė akvariumą. Edukacinio užsiėmimo metu smalsieji priešmokyklinukai diskutavo apie vandens svarbą organizmui ir suprato, jog troškulį geriausia malšinti vandeniu. Vaikai išmoko pasigaminti stalo vandens: vandenį skanino mėtų lapeliais, apelsinais, greipfrutu, citrina, kiviais, agurkais. Užsiėmimo metu vaikai prisiminė saugaus elgesio su aštriais, smailiais daiktais taisykles, patobulino savo darbinius įgūdžius pjaustydami, verdami vaisius bei daržoves. Ragaudami nesaldintą vandenį vaikai aptarė jo skonį ir išsiaiškino jo poveikį organizmui.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Živilė Jarašūnienė


Edukacinis užsiėmimas „Tas stebuklingas knygų pasaulis“

Šiaulių „Šaltinėlio“ vaikų bibliotekoje

    2020 m. vasario 28 d. priešmokyklinės „Žirniukų” grupės ugdytiniai lankėsi Šiaulių „Šaltinėlio“ vaikų bibliotekoje. Drauge su bibliotekos vedėja Rita Božiene organizuotas edukacinis užsiėmimas „Tas stebuklingas knygų pasaulis“, skirtas Lietuvių kalbos dienų paminėjimui. Priešmokyklinukai, susipažinę su informaciniu, vaikams skirtų leidinių apie gamtą fondu, buvo skatinami turtinti žinias ir vaizdinius apie naminius gyvūnus, laukinius žvėris, vandens gyventojus, paukščius. Iš „stebuklingo maišelio” vaikai, išsitraukę gyvūno figūrėlę, turėjo ne tik atpažinti, bet susirasti informaciją knygose, enciklopedijose, žinynuose. Tokiu būdu vaikai susipažino su lietuvių kalbos pažintinių knygų gausa. Mažiesiems skaitytojams formavosi motyvacija išmokti skaityti ir patirti skaitymo bei pažinimo džiaugsmą. Priešmokyklinukai išbandė netradicinį piešimo būdą – plastinografiją, vaikai susikūrė savo gyvūną. Nešini spalvingomis knygomis, pasidarytu žaisliuku – gyvūnėliu vaikai laimingi grįžo į darželį, pilni džiugių emocijų. Išsami informacija pateikiama ir https://www.biblioteka.smsvb.lt/renginiai/pazinimo-ir-meniniu-kompetenciju-ugdymas-saltinelio-filiale/

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Kvietkuvienė

  Šiaulių miesto priešmokyklinio ugdymo grupių

skaitovų konkurso „Gražiausi žodžiai Lietuvai“ II etapas

        2020 m. vasario 26 d. Šiaulių lopšelyje – darželyje „Klevelis” vyko Šiaulių miesto priešmokyklinio ugdymo grupių skaitovų konkurso „Gražiausi žodžiai Lietuvai“ antrasis etapas.

Susirinko mažieji skaitovai, jų pedagogai ir vaikų artimieji. Konkursantai išklausė šeimininkų meninį pasveikinimą. Atvykę priešmokyklinukai, iš 12 Šiaulių miesto darželių ir mokyklų, deklamavo eilėraščius skirtus gimtinei. Šiaulių logopedinei mokyklai atstovavo Austėja Kvietkauskaitė. Mergaitė deklamavo Danutės Jovaišienės eilėraštį „Mano Lietuva”. Gera nuotaika lydėjo vaikus viso renginio metu, juk svarbiausia dalyvauti, pažaisti drauge, susipažinti su naujais draugais.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Kvietkuvienė

 

PRIEŠMOKYKLINUKŲ ŠIMTADIENIO ŠVENTĖ „100 DIENŲ“

Gražią penktadienio popietę į įstaigos salę rinkosi „Žirniukų“ grupės vaikų tėveliai, o jų nekantriai laukė smalsieji priešmokyklinukai. Pirmą kartą įstaigoje buvo paminėta ŠIMTADIENIO šventė, kuri pakerėjo visus tėvelius ir jų vaikus. Vos pravėrus salės duris šventės dalyvius pasitiko spalvingao išpuoštas skaičius 100, simbolizuojantis šimtadienio pradžią. Priešmokyklinio ugdymo mokytojos K. Kvietkuvienė ir Ž. Jarašūnienė būsimiems pirmokams surengė linksmą ir nepakartojamą šventę, paįvairintą įvairiomis užduotimis ir išbandymais, kuriuos teko išmėginti ir tėveliams. Užduotyse, žaidimuose dominavo skaičius 100. Vaikai ir jų tėveliai dėliojo dėliones iš 100 detalių, statė piramidę iš 100 plastikinių indelių, formavo saulę iš 100 šaukštelių ir atliko dar daugybę kitų užduočių, susijusių su skaičiumi 100. Grupėje priešmokyklinukai gamino 100 dienų kalendorių, kuris puikuosis iki mokslo metų pabaigos ir rodys smalsiems priešmokyklinukams likusį dienų skaičių iki atsisveikinimo su darželiu. Šventės pabaigoje vaikams buvo įteiktos įvairios nominacijos už stropumą, draugiškumą, sportiškumą ir t. t. Netradicinė šventė paliko šiltus prisiminimus grupės mokytojoms, tėveliams ir patiems priešmokyklinukams.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos

Kristina Kvietkuvienė

    Živilė Jarašūnienė

  

Šventinis rytmetys ,,Blynų diena“ 

Vasario 25 dieną mūsų įstaigos kiemelis šurmuliavo nuo persirengėlių triukšmo ir juoko. Krentant lengvoms snaigėms visi susirinko savo žaidimais ir šokiais žadinti miegančios žemės ir kviesti į kiemą saulėtą pavasarį. Du Velniukai papasakojo apie Užgavėnių šventę, ragino linksmintis, šokti, dainuoti, pokštauti ir kelti triukšmą. O kokia gi šventė be laužo. Jame persirengėliai sudegino raštelius su užrašytomis negeromis mintimis, darbais, nuoskaudomis. Po to Velniukai rinko gražiausią ir baisiausią kaukę, rengė grumtynių žaidimą, laistė visus vandeniu, kad metai būtų sveiki ir vaišino persirengėlius apskritais kaip saulė riestainiais. Šventės pabaigoje visų laukė garuojančių blynų puota. Pasibaigus Užgavėnių šurmuliui tikimės, kad mūsų juokas ir žaidimai buvo pakankamai triukšmingi ir netrukus sulauksime pavasariškos šilumos.

\                                                         Meninio ugdymo mokytoja Evelina Jurgutienė

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNIŲ PIRMOJO ETAPO FESTIVALIS

2020 m. vasario 11 d. Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus priešmokyklinio ugdymo mokytoja Živilė Jarašūnienė ir judesio korekcijos mokytoja Rosita Račkauskaitė organizavo nacionalinio projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės“ I-ojo etapo festivalį. Šio projekto organizatoriai yra Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija. Festivalio dieną visa įstaiga virto sporto arena. Festivalyje dalyvavo visi įstaigos ugdytiniai ir pedagogai. Žaidynės prasidėjo bendra dalyvių mankšta, kurią vėliau keitė komandų prisistatymai. Komandų kapitonams buvo išdalinti estafečių žemėlapiai ir paskelbta festivalio pradžia. Mažieji sportininkai išmėgino ir įveikė net aštuonias rungtis. Visi linksmai šurmuliavo: vieni kitus ragino užduotį atlikti tiksliau, greičiau, girdėjosi palaikymo šūksniai. Ne tik mažieji sportininkai, bet ir grupių mokytojos bei logopedės bėgo nuo vienos rungties prie kitos ir stengėsi jas įveikti. Užduočių įvairumas ir priemonių gausa neleido vaikams nuobodžiauti.

Festivalio pabaigoje mažiesiems sportininkams buvo įteikti Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės pasirašyti diplomai bei dovanos. Į grupes vaikai grįžo kupini įspūdžių, džiugių emocijų ir judėjimo džiaugsmo. Sportuodami visose darželio erdvėse – koridoriuose, draugų grupėse, muzikos salėje, judesio korekcijos salėje – parodėme, kad fiziniam aktyvumui sienų ir ribų nėra.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Živilė Jarašūnienė


Edukacinis užsiėmimas „Gyvūnijos pasaulyje“

     2020 m. sausio 31 d. jaunųjų gamtininkų būrelio „Žaliasis pasaulis” nariai keliavo į Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrą. Jaunieji gamtos mylėtojai susipažino su atnaujintu „Gyvūnijos sodo” gyventojais. Priešmokyklinukai pamatė daug neregėtų gyvūnų: kalbančias papūgas, mažučius amadinus, linksmuolę beždžionėlę, krokodilų porelę, iguaną, tigrinius smauglius, žalčius, peles, žiurkes, smiltpeles, triušius ir kitus įvairiausius graužikus, tarakonų ir vabalų kolekciją. Mažieji gamtininkai aptarė mažai žinomų gyvūnų mitybą, elgesį, aiškinosi, kaip jie prižiūrimi. Formavosi saugaus elgesio su nepažįstamais gyvūnėliais taisykles, mokėsi kultūringo elgesio viešoje vietoje, stengėsi netriukšmauti ir lėčiau judėti, netrumsčiant gyvūnų ramybės. Aplankytas Katinų muziejus, apžiūrėta ekspozicija, paglostyti šeši mieli muziejuje gyvenantys kačiukai. Emocijos buvo pačios įvairiausios - nuo džiaugsmingo juoko iki nusistebėjimo, sužinant ar pamatant kažką naujo.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Kvietkuvienė

Pirštinių paroda 

Ikimokyklinio ugdymo skyriuje suorganizuota kūrybinių darbelių paroda ,,Pirštinių paradas“. Parodai darbelius kūrė dauguma skyriaus vaikų. Prieš pradedant kūrybinius darbelius ugdytiniai apžiūrėjo įvairiausias megztas pirštines, išanalizavo jų raštus, linijas ir formas. Nuo sausio 27 dienos kūrybinių darbų paroda bus eksponuojama Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje. Maloniai kviečiame apsilankyti parodoje ir pasigrožėti vaikų kūrybiškumu. Nuoširdžiai dėkojame vaikams ir pedagogėms už dalyvavimą.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jelena Knizikevičienė

  

 Išvyka į Šiaulių televiziją

Sausio 22 d. „Boružiukų“ ir „Žuvyčių“ grupių vaikai svečiavosi Šiaulių televizijoje. Juos pasitiko žinių vedėja Ligita. Vaikai susipažino su darbuotojais ir jų veikla, pamatė, kur vyksta laidų filmavimas, įgarsinimas ir montavimas. Jie turėjo galimybę pasėdėti žinių vedėjo kėdėje apsupti kamerų. Susitiko su animatore bei piešė herojus būsimam filmui. Austėja ir Jokūbas davė interviu. Ši išvyka, tai projekto „Kuo užaugus būti“ įgyvendinimo dalis.

                                       Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Ginta Lužeckienė

  

Atvira ugdomoji veikla ,,Kuo aš būsiu, kai užaugsiu“

       Sausio 22 d. priešmokyklinio ugdymo mokytoja K. Kvietkuvienė organizavo atvirą veiklą „Kuo aš būsiu, kai užaugsiu“. „Žirniukų“ grupės vaikams formuota nuostata, jog visi žmonės dirba, visų darbas gerbtinas ir svarbus. Priešmokyklinukai turėjo atpažinti įvairių profesijų žmones paveikslėliuose, įvardinti, kokias jie paslaugas teikia ar kokias gėrybes sukuria. Mokėsi priskirti darbo įrankius tam tikros profesijos žmonėms. Vaikai galėjo „pavirsti gydytojais“ ir stetoskopu paklausyti draugo širdies plakimo. Būdami aktoriais priešmokyklinukai užminė mįsles draugams ir puikiai suprato, ką veikia pardavėjas, mokytojas, vairuotojas, siuvėjas, virėjas, muzikantas, kirpėjas, dailininkas... Prisimintos ir raidės bei skaičiai. Veiklos pabaigoje vaikai noriai įvardino, kuo norėtų būti užaugę. Rytmetys buvo emocingas ir džiaugsmingas, informatyvus stebėjusioms pedagogėms.  

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Kvietkuvienė

 


Sporto projektas ,,JUNIOR OLYMPIC GAMES CUP 2020“

2020-01-15 d. „Žirniukų“ grupės priešmokyklinukai ir dvi puikios sportininkės iš kitų grupių, lydimi grupės mokytojos Ž. Jarašūnienės ir judesio korekcijos mokytojos R. Račkauskaitės, dalyvavo sporto projekte ,,JUNIOR OLYMPIC GAMES CUP 2020“, kuris vyko Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre.

Šio projekto tikslas: skatinti judėti, domėtis sportu, pažinti profesionalias sporto šakas. Gerinti sveikatą, lavinti kūrybingą, atsakingą jaunimą. Į sporto šventę susirinko 14 komandų iš įvairių Šiaulių miesto darželių ir mokyklų. Po gražių prisistatymų, kiekviena komanda gavo užduočių kortelę, kurią turėjo užpildyti, įveikdami rungtis. Ugdytiniai išmėgino įvairias sporto šakas. Kartu su treneriais šoko, žaidė futbolą, rankinį, tinklinį, regbį, žolės riedulį ir įveikė dar daug kitų užduočių. Po gražių ir smagių žaidynių visi vaikai buvo apdovanoti medaliais. Į darželį grįžome šiek tiek pavargę, bet be galo laimingi.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Živilė Jarašūnienė


Adventinė popietė ,,Dek, žvakele“

Sulaukėme gruodžio ir įžengėme į gražiausią ir prasmingiausią laukimo metą - Adventą. Kad vaikai geriau pajustų, suprastų Advento prasmę, gruodžio 3 dienos popietę organizavome renginį ,,Dek, žvakele“. Visus susirinkusius į salę sutiko ir pasveikino Šeimininkė su savo draugu Rainiuku, kuri papasakojo vaikams apie šio laikotarpio tradicijas ir papročius, skaičiavo adventinio kalendoriaus dienas, aptarė vaikų gerus darbus ir elgesį, žaidė adventinius žaidimus, dainavo daineles. Vaikai degė mažas žvakutes ir sakė draugams įvairius linkėjimus. Kiekvienoje grupėje taip pat buvo uždegtos pirmosios adventinių vainikų žvakelės. Uždekime Gerumo, Meilės, Laukimo ir Vilties žvakeles ir savo sieloje... Ramaus Advento ir prasmingo Kalėdų laukimo.

                                                     Meninio ugdymo mokytoja Evelina Jurgutienė


YPATINGOS TRENIRUOTĖ

Spalio 24 d. „Žirniukų“ grupės priešmokyklinukai kartu su grupės mokytojos Živile Jarašūniene ir padėjėja Violeta Turskiene keliavo į regbio ir žolės riedulio stadioną dalyvauti ypatingose treniruotėse su žolės riedulio komandos trenere ir sportininkėmis. Treniruočių tikslas – skatinti
vaikų fizinį aktyvumą, išbandyti regbio ir žolės riedulio sporto šakas, stiprinti fizinius gebėjimus ne tik fizinėje veikloje, bet ir kasdieniniame gyvenime. Vaikai, vadovaujami trenerės, kartu su sportininkėmis mankštinosi, žaidė žolės riedulį ir regbį, išmėgino rankos taiklumą ir įveikė dar daug kitų užduočių. 
Po gražių ir smagių žaidynių sušilę, pavargę, bet be galo laimingi grįžome į darželį. Esame dėkingi regbio ir žolės riedulio stadiono pavaduotojui Arvydui Kšivickui, kuris maloniai mus priėmė, aprodė gražias patalpas ir leido pasijusti tikrais sportininkais.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja
Živilė Jarašūnienė

 

Ką man reiškia miškas? 

 

 

Rugsėjo 20 d. mažieji gamtininkai, būrelio „Žaliasis pasaulis“ nariai, lydimi Kristinos Kvietkuvienės, Živilės Jarašūnienės, Vijoletos Turskienės vyko į Kurtuvėnų regioninį parko Vainagių medelyną. Keliautojus pasitiko Vainagių medelyno viršininkas Saulius Grybas. Mažieji gamtininkai, lydimi šeimininkų, vaikščiojo po medelyną, klausėsi pasakojimų, kaip iš mažų sėklyčių, auga medžių sodinukai. Atliko paruoštas užduotis - natūralioje gamtoje atpažino eglės, beržo, pušies, ąžuolo liepos sodmenis. Užlipo į Vainagių piliakalnį, keliavo miško pažintiniu taku. Nepamiršo mažieji gamtininkai surinkti išmėtytas šiukšles, švarino mišką, mokėsi tausoti ir saugoti natūralią gamtą. Įspūdžių daug, kaip ir kiekvieną kartą, išvykus į mišką. 

 

 

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Kvietkuvienė

 

 

INTEGRUOTO UGDYMO MĖNUO

„JUDĖJIMO DŽIAUGSMAS“

Kaip ir kiekvienais metais, rugsėjį darželyje buvo organizuojamas integruoto ugdymo judrumo mėnuo, kurio pagrindinis tikslas – formuoti vaikų sveikos ir saugios gyvensenos įgūdžius. Šio mėnesio metu daug dėmesio skiriama judriai veiklai: žaidimams, pažintinėms išvykoms ir aktyviam laisvalaikiui. Kiekviena kelionė pėsčiomis ar dviračiu (net jeigu nueinama tik iki autobusų stotelės) prisideda prie bendro dienos fizinio aktyvumo. Tai labai svarbu kiekvieno mūsų gerai savijautai. Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Živilė Jarašūnienė įvairių veiklų metu vaikams stengėsi suteikti žinių apie saugų elgesį buityje, žaidžiant ar judant namie, vaikų grupėje, lauke, kelyje. Lauke ir grupėje buvo kuriama aplinka, skatinanti vaikus aktyviai judėti ir veikti, draugiškai bendrauti ir patirti teigiamų emocijų.

Video pamokėlių „Saugiai elgiuosi buityje, atsargiai žaidžiu ir judu“ metu ugdytiniai aiškinosi, kokie pavojai tyko namuose ir lauke, dalinosi savo patirtimi. Judėjimo dieną „Keliauju, ieškau ir atrandu“ vaikai suvokė neatsargaus elgesio pasekmes gatvėje, pažino ir atrado pagrindinius kelio ženklus, mokėsi aktyviai leisti laisvalaikį. Keliaudami vaikai įgijo naujos patirties.

Rugsėjo 17 d. į darželį vaikai rinkosi su išpuoštais paspirtukais ir dviratukais. Ši judriosios savaitės diena buvo skirta pažymėti artėjančiai Tarptautinei dienai be automobilio. Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Ž. Jarašūnienė ir judesio korekcijos mokytoja R. Račkauskaitė organizavo paspirtukų varžybas „Rieda ratai rateliukai, lekia mūsų kamuoliukai“. Skambant nuotaikingai muzikai, visi įstaigos ugdytiniai buvo kviečiami į lauko aikštelę pasimankštinti. Atlikę mankštą vaikai lenktyniavo greito, figūrinio važiavimo ir orientavimosi rungtyse. Vėliau grupėje buvo organizuota kūrybinių dirbtuvių popietė „Keturi ratai“. Vaikai kūrė, piešė ir aplikavo įsivaizduojamas savo ateities transporto priemones.

Geras rugsėjo mėnesio oras, spalvingos fizinį aktyvumą skatinančios priemonės, įdomios estafetės ir žaidimai skatino visus aktyviai judėti, bendrauti ir bendradarbiauti. Visas judriąsias veiklas, išvykas, edukacinius užsiėmimus lydėjo gera nuotaika ir džiaugsmas.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Živilė Jarašūnienė

 

Socialinė akcija „Vazonėlyje vėl žydės gėlės“

        Džiaugiamės visais bendruomenės nariais, kurie noriai sudalyvavo socialinėje akcijoje „Vazonėlyje vėl žydės gėlės“. Jūsų atneštus plastikinius vazonėlius jaunųjų gamtininkų būrelio „Žaliasis pasaulis“ nariai, lydimi priešmokyklinio ugdymo mokytojos K. Kvietkuvienės, rugsėjo 13 dieną padovanojo Šiaulių universiteto botanikos sodui. Kitais metais pasodintos gėlės vėl džiugins visus savo žiedais. Priešmokyklinukai ir mes, suaugusieji, esame atsakingi už gamtos išsaugojimą, tad privalome rūšiuoti ir grąžinti perdirbti pakuotes. Mažieji gamtininkai apžiūrėjo ir pasidžiaugė botanikos sode gausiai žydinčiais augalais bei puikia, šilta bei saulėta diena.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Kvietkuvienė


Mokslo ir žinių dienos šventė ,,Rugsėjis jau tiesia ranką”

Nauja mokslo metų pradžia – tai šventė mažiems ir dideliems, ji paliečia kiekvieną iš mūsų. Po ilgų vasaros atostogų į mūsų įstaigos kiemą sugrįžo vaikučių klegesys, juokas ir šypsenos. Visi bendruomenės nariai šį gražų rytmetį susirinko darželio kiemelyje. Vieni vaikai žengė pirmą kartą, gal kiek nedrąsiai, o kiti – pasiilgę draugų, savo mylimų auklėtojų, skubėjo kuo greičiau susitikti, pabendrauti, pažaisti. Skambėjo muzika, vaikus linksmino ir šokdino Nykštukas ir Kiškis. Visus susirinkusius pasveikino mokyklos direktorė Rūta Lanauskienė, o skyriaus vedėja Živilė Nakčiūnienė paskelbė grupių ugdytinių sąrašus ir pristatė pedagogus.

Sveikiname visus su nauja mokslo metų pradžia. Vaikams linkime daug pažinimo džiaugsmo, tėveliams kantrybės ir bendradarbiavimo, o pedagogams naujų idėjų ir įkvėpimo prasmingiems darbams.

                             Meninio ugdymo mokytoja Evelina Jurgutienė