2016-2017 m.m. Ikimokyklinio skyriaus renginiai


Išvyka į Kurtuvėnų regioninį parką

Gegužės 25 d. „Žuvyčių“ grupės vaikai, lydimi tėvelių ir grupės pedagogių keliavo į Kurtuvėnų regioninį parką, kuriame dalyvavo gražiame edukaciniame užsiėmime „Laimės pasaga“. Šia išvyka norėjosi turiningai atšvęsti dvejus metus trukusią grupės bendruomenės draugystę ir vaikučius išleisti į priešmokyklinio ugdymo grupes. Keliaudami pagal žemėlapio nuorodas, vaikai „Laimės pasagos“ ieškojo buvusio dvaro sodyboje, senajame svirne. Radę laimės pasagą, keliavo į Gyvojo žirgo muziejų, kuriame gyvena virš 40 žirgų. Visi vaikai, prižiūrimi instruktoriaus, jodinėjo ant žirgų.

Išvykoje vaikai ne tik pramogavo, bet ir sėkmingai „išlaikė egzaminą“, už kurį buvo įteikti diplomai ir atminimo dovanėlės. Džiaugiamės, kad tėveliai aktyviai dalyvavo šioje šventėje. Tai rodo, jog dvejus metus trukusi draugystė buvo tvirta. Po visų pramogų visi draugiškai bendravome prie gausaus vaišių stalo.

     

Auklėtoja Živilė Jarašūnienė


Mes vaidiname

Gegužės 24 d. „Žuvyčių“ grupės vaikai su auklėtojomis svečiavosi Šiaulių miesto bibliotekos vaikų literatūros skyriuje. Į renginį susirinkusiems lopšelio-darželio „Voveraitė“ vaikams suvaidinome pasaką apie draugystę „Aš ir mano draugai“. Tai graži ir pamokanti istorija apie geranorišką kiškutį, kuris buvo toks dosnus, kad nepaisydamas to, jog namuose jo laukia alkani vaikučiai, grįždamas iš miško visiems žvėreliams išdalino obuolius. Bet viskas baigėsi gerai, nes miško žvėreliai buvo draugiški ir zuikio nepaliko likimo valiai. Kiškienei ir jos vaikučiams atsidėkojo atnešdami įvairių miško gėrybių. Spektaklio žiūrovai nuoširdžiai plojo ir kartu su mažaisiais aktoriais šoko kiškių šokį bei dainavo lašiukų dainelę.

Vaidinimą režisavo ir dekoracijas kūrė auklėtojos Jelena Knizikevičienė  ir Živilė Jarašūnienė.

     

Auklėtoja Živilė Jarašūnienė


Pramoginė – sportinė išvyka „Graži mūsų šeimynėlė“

Šeima tai lyg šiltas, jaukus židinys, kuriantis bendrystės, draugystės, supratimo ir laimės atmosferą. Paminėdami Šeimų dieną, stiprindami šeimos darnumą, bendravimą ir bendradarbiavimą, „Nykštukų“ grupės ugdytiniai ir auklėtojos metodininkės Rasa Arlauskienė ir Vanda Zaurienė gegužės 19 dieną sukvietė savo grupės vaikų tėvelius į pramoginę – sportinę išvyką Šiaulių universiteto botanikos sode.

Susirinkusiuosius pasveikino auklėtojos, o vaikai padainavo lietuvių liaudies dainą „Vai tu, Martynai“. Sportinė pramoga neapsiėjo be judriųjų žaidimų. Vaikai ir tėveliai žaidė lietuvių liaudies žaidimus, išbandė rankos taiklumą, traukė virvę ir rungtyniavo įvairiuose sportiniuose žaidimuose. Išrinkome nugalėtojus - Greituolį ir Vikruolį. Džiaugėmės, kad tėveliai aktyviai dalyvavo žaidimuose ir sportinėse varžybose. Šventės pabaigoje atminimo dovanėlėmis buvo apdovanoti būsimieji priešmokyklinukai. Tėveliams, prisidėjusiems prie grupės puoselėjimo ir edukacinės aplinkos kūrimo, buvo įteikti padėkos raštai. Po to visi draugiškai ir linksmai bendravome prie vaišių stalo.

Auklėtoja Rasa Arlauskienė


Edukacija Šiaulių knygrišykloje

Kovo 15 d. priešmokyklinės ,,Žirniukų" grupės vaikai kartu su logopede Neringa Udriene ir pedagoge Kristina Kvietkuviene lankėsi Šiaulių knygrišykloje. Vaikai sužinojo, kaip yra spausdinamos knygos, atvirukai, kalendoriai, skrajutės, dėžutės, segtuvai ir kt. Buvo smagu patiems pasigaminti knygeles, jas štampuoti įvairiomis raidėmis bei išlankstyti skirtingo dydžio dėžutes.

Logopedė Neringa Udrienė

      

Šventinė popietė ,,Jūs man brangiausi...“

Gegužės 5 d. priešmokyklinės  ,,Žirniukų“  grupės vaikai į šventinę popietę pasikvietė savo artimuosius.

Šiais metais norėjome pasveikinti ne tik mamytes, bet ir kitus brangius šeimos narius. Šventę pradėjome sveikinimo eilėraščiu ir linksmu vaikų šokiu. Gražiausi eilėraščiai, dainelės skambėjo ir mamytėms, ir tėveliams. Dar smagiau buvo pakviesti visus į bendrą žaidimą su spalvotu parašiutu ir drauge pašokti muzikinius ratelius. Šventę vainikavo vaikų rankomis padarytos dovanėlės mamytėms, apkabinimas ir į ausį pašnibždėtas slaptas palinkėjimas. Smagu, kad visi tėveliai noriai įsitraukė į bendrą pramogą. Visi išskubėjo namo besišypsantys ir laimingi.     

                                                    Meninio ugdymo mokytoja Evelina Jurgutienė


Draugystės ratelis

Balandžio 26 d. Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokykliniame skyriuje organizavome muzikinę pramogą ,,Draugystės ratelis“. Mus aplankė muzikinio būrelio vaikučiai iš Šiaulių lopšelio – darželio ,,Saulutė“ (vadovė – meninio ugdymo mokytoja Danutė Budrienė). Renginys prasidėjo ,,Pasisveikinimo dainele“ renginį pradėjo mūsų muzikinio būrelio ,,Linksmučiai‘‘ vaikai. Po to svečiai atliko savo koncertinę programėlę: skambėjo dainelės, muzikinė miniatiūra apie pavasarį, gėlyčių šokis. Kad būtų dar linksmiau, visus pakvietėme į draugystės ratelį pašokti ir padainuoti. Buvo smagu susitikti ir pramogauti su draugais.

    

                                                    Meninio ugdymo mokytoja Evelina Jurgutienė


Bibliotekos draugų šventė 

2017-04-28 d. Šiaulių viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų t. 8), „Žuvyčių“ grupės vaikai dalyvavo tradiciniame renginyje – „Bibliotekos draugų šventėje“. Į nedidukę bibliotekos salę sugūžėjo vaikučiai iš „Kūlverstuko“, „Voveraitės“, „Gintarėlio“ lopšelių - darželių. Kiekvienos grupės vaikučiai buvo parengę programėlę. Vieni dainavo, kiti šoko, treti vaidino, deklamavo eilėraščius apie knygeles. Visų vaikų veidai spindėjo šypsenomis ir džiaugsmu. Renginio pabaigoje bibliotekininkės vaikus paskatino paraginti mamytes sekti pasakas, skaityti eilėraščius ir kuo dažniau užsukti į biblioteką. Mažieji buvo apdovanoti saldžiais prizais. Į darželį vaikai grįžo linksmi, kupini įspūdžių ir pasiryžę kuo daugiau laiko praleisti kartu su tėveliais sekant pasakas, skaitant eilėraščius, apžiūrint spalvingas knygeles.

Auklėtoja Živilė Jarašūnienė  

Tyrinėjame Talkšos ežero vandenį 

Balandžio 4 d. trylika „Žirniukų“ grupės priešmokyklinukų, vadovaujami auklėtojos Kristinos Kvietkuvienės, startavo respublikiniame ekologiniame kūrybiniame projekte „Mano draugas – vanduo“, įgyvendindami akciją „Ar Talkšos ežero vanduo skleidžia gyvybę?“. Pirmiausia priešmokyklinukai įvertino ežero vandens švarą ir skaidrumą stiklainyje, kurį išvykos metu pasėmė „Boružiukų“ grupės ugdytiniai. Mažieji vienbalsiai nusprendė, jog toks vanduo maisto gamybai netinkamas! Ar Talkšos ežero vanduo tinka augalams? Tai vaikai išsiaiškins atlikę bandymą: sudrėkinę žemę šiuo vandeniu, priešmokyklinukai pasėjo pipirnės ir kviečių sėklas, pasodino bulvę, svogūną, žieminę bulvę – topinambą. Ar ežero vanduo sudaigina sėklas? Ar Talkšos vanduo skleidžia gyvybę? Šiuos atsakymus vaikai sužinos po atostogų, apžiūrėję ir įvertinę savo „žaliąją palangę“.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Kristina Kvietkuvienė

      

Popietė su tėvais 

Vykdant projektą „Tark žodelį – prakalbink paukštelį“ balandžio 6 d. „Nykštukų“ grupėje auklėtoja metodininkė Rasa Arlauskienė ir logopedė Silvija Rugenė organizavo kūrybinę popietę  su tėveliais „Spalvoti paukšteliai“. Vaikai labai džiaugėsi sulaukę tėvelių ir pakvietė juos kartu pažaisti muzikinį ratelį „Vijo lizdą pelėda“, įminti mįsles, pamėgdžioti paukščių balsus. Pažaidę visi susėdo prie stalų ir ėmėsi dekoruoti popierinius paukštelius: išradingai spalvinti ir puošti plunksnelėmis. Labiausiai vaikams patiko tepti klijus ant plunksnų. Visi labai stengėsi sukurti kuo spalvingesnį ir dailesnį paukštelį. Paukštelius suklijavome ant didelio ir žydro kaip dangus lapo ir taip pasipuošėme grupę. Vaikai džiaugėsi savo kūrybiniais darbeliais.                                                                                                                                          Auklėtoja Rasa Arlauskienė


Priešmokyklinuko mokyklėlė

Jau tapo tradicija, kad Šiaulių miesto švietimo įstaigų priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai pavasarį susirenka į Šiaulių apskrities P. Višinskio biblioteką. Šiais metais renginyje „Priešmokyklinuko mokyklėlė“ dalyvavo Šiaulių lopšelių – darželių „Klevelis“, „Žirniukas“, „Ąžuoliukas“, „Coliukė“ ir Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikai. Vaikai savo pasisakymais, vaidybinėmis kompozicijomis sprendžia aktualias šiai dienai problemas, su kuriomis jie susiduria. Kaip susirasti draugų, kaip pasirinkti tinkamą draugą, kas yra patyčios, kaip saugoti gamtą. Tai klausimai, į kuriuos buvo atsakyta renginio metu. Anzelmo Matučio eilėraštį „Tuoj ir rytoj“ inscenizavo l/d „Klevelis“ vaikai (PUP Grita Tolutienė), pamokančią istoriją apie gobšuolį kiškį parodė l/d „Coliukė“ priešmokyklinukai (PUP Asta Želionienė, Asta Urbonė ir meninio ugdymo mokytoja Ada Rimkutė). Visus savo artistiškumu sužavėjo l/d „Ąžuoliukas“ ugdytiniai (PUP Kristina Vertelienė ir Anželika Dūdienė). Jų suvaidinta istorija „Vilko ir žvirblio draugystė“ buvo apie tai, kas kartą nutiko žvirbliams, kai jie nutarė susidėt su vilku. Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai mokė savo draugus tinkamai rūšiuoti buitines atliekas ir saugoti gamtą. Juos paruošė PUP Ginta Lužeckienė ir Kristina Kvietkuvienė. L/d/ „Žirniukas“ priešmokyklinukų vaidybinė kompozicija mokė būti draugiškais, nesityčioti iš kitų, priimti aplinkinius tokius, kokie jie yra (pedagogės Virginija Grišiuviene ir Loreta Kondratavičienė). Aktyvių ir kūrybingų pedagogų dėka renginys buvo žaismingas ir įdomus, naudingas savo patarimais ir pamokymais, aktualus šiandienos problemomis, kurias turi spręsti vaikai, ruošdamiesi kitam ir labai svarbiam etapui – mokymuisi mokykloje.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ginta Lužeckienė

  

Vaistažolių darželis

Kovo mėnesį ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Nykštukų“ grupė su auklėtoja metodininke Vanda Zaurienу pradėjo naują projektą „Gamtos dovanos – vaistažolės“. Vaikai grupėje į indelius pasėjo vaistažoles, stebėjo jas dygstančias, prižiūrėjo, laistė ir augino daigelius.

Balandžio pradžioje „Nykštukų“ aikštelėje Gabrielės tėveliai kartu su vaikais įrengė vaistažolėms darželį. Buvo labai įdomu stebėti, kaip pjūklu pjaustomi ir vinimis sutvirtinami rąsteliai, kirviu tašomi ir kūju tvirtai įkalami kuoliukai. Pagaliau didieji darbai baigti, žemė sukasta ir paruošta vieta sodinti vaistažoles. Atėjus tinkamam laikui, vaikai kartu su auklėtoja vaistažolių daigelius persodins į darželį. Projekto metu vaikai ne tik sužinos apie vaistinių žolelių naudą žmogaus organizmui, bet ir išmoks tinkamai prižiūrėti augalus ir atsakingai jais rūpintis. 

Auklėtoja Vanda Zaurienė

  

Kovas – vandens mėnuo 

Pasibaigus sporto mėnesiams – sausiui ir vasariui, auklėtoja Živilė Jarašūnienė su „Žuvyčių“ grupės ugdytiniais vėl noriai prisijungė prie siūlomų sveikos gyvensenos projekto „Sveikatiada“ veiklų. Šį mėnesį daug dėmesio skyrėme vaikų supažindinimui su vandeniu. Vaikai ir jų tėveliai sužinojo, jog kovo 22 d. švenčiama Pasaulinė vandens diena. Su pedagogės pagalba smalsieji grupės ugdytiniai išsiaiškino visą vandens kelią: svarstė, kaip susidaro lietaus debesys, o iš lietaus lašelių – balos, kūrybiniuose darbeliuose vaizdavo besileidžiančius lašiukus. Darbelių paroda džiaugėsi ir vaikai, ir tėveliai.

Norėdama nustebinti savo mažuosius ugdytinius, suorganizavau bandymą su kopūstų lapais. Viskas puikiai pavyko, vaikai buvo nustebinti gautu rezultatu. Tėveliai taip pat nebuvo tik stebėtojai. Grupės veiklose paskatinau dalyvauti ir tėvelius, pasiūliau išspręsti vandens kryžiažodį namuose kartu su vaikais. Daugelis taip noriai įsijungė, jog namuose vyko netgi pamokos, kurių metu virė karštos diskusijos dėl atsakymų teisingumo.

Auklėtoja Živilė Jarašūnienė

  

Projektas "Tark žodelį - prakalbink paukštelį"

      Nuo kovo mėnesio pradėtas vykdyti projektas „Tark žodelį – prakalbink paukštelį“, kurį organizuoja auklėtoja metodininkė Rasa Arlauskienė ir logopedė Silvija Rugenė. „Nykštukų“ grupės ugdytiniai visą mėnesį stebėjo parskrendančius paukščius, bandė išgirsti ir skirti jų giesmeles natūralioje gamtoje ir komunikacinių technologijų pagalba. Vaikai grupėje stebėjo ir analizavo knygeles apie paukščius, juos lygino, mokėsi nusakyti išorinę sandarą, stengėsi pamėgdžioti paukščių balsus, žaidė muzikinius ratelius. Atskrendančius paukštelius stebėjome darželio teritorijoje, keliavome į Šiaulių universiteto Botanikos sodą. Ilgalaikiai paukštelių stebėjimai lavina vaikų foneminę klausą, turtina kalbos žodyną, skatina komunikuoti ir įsiminti paukščių pavadinimus. Būdami gamtoje ir stebėdami paukščius vaikai patyrė daug džiugių emocijų.

                                                                                      Logopedė Silvija Rugenė

  

Savaitė be patyčių 2017

Kovo 20-26 dienomis visoje Lietuvoje jau aštuntą kartą vyko „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kurią organizavo emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“. Šiaulių Logopedinės mokyklos ikimomokyklinio ugdymo skyriaus bendruomenė ne pirmą kartą prisidėjo prie šios akcijos.

Pirmą dieną žiūrėjome senosios animacijos filmuką „Skruzdėlytė tauškalytė“. Vaikai suprato, jog geriausias draugas yra tas, kuris atsitikus nelaimei skuba į pagalbą. Visoms grupėms išdalinome gėlytes, ant kurių per savaitę reikėjo nupešti, užrašyti gerus vaikų darbelius.

Antrą dieną į svečius pasikvietėme savo draugus senjorų grupę iš asocijacijos ,,Menų šaltinis“ dramos studijos ,,Vitaminą C“, kurie padėjo vaikams pasisakyti apie savo emocijas, kurias sukelia patyčios, vaidinant mažus spektakliukus, vaikai mokėsi išspręsti kilusias problemas, parodyti nepritarimą, užstoti draugą, būti draugišku.

Trečią dieną į svečius atėjo Šiaulių Jovaro progimnazijos mokiniai ir mokytoja Lolita Putramentienė. Visi kartų kūrė: piešė, aplikavo draugystės atvirutes savo draugui. Kalbėjome apie tikrą draugystę, apie gebėjimą padėti draugui, kai jis susidūrė su sunkumais arba patyčiais.

Ketvirtą dieną į svečius atėjo dailininkė Birutė Kuicienė. Ji pravedė mums terapijos pamokėlę – sekė pasaką ,,Eglė žalčių karalienė“. B. Kuicienė papasakojo, kad jei žmogus elgiasi beširdiškai, jo širdis virsta į medį.

Tinkamai reaguodami į patyčias ir kitas agresyvaus elgesio apraiškas, galime užkirsti kelią smurto plitimui mūsų visuomenėje.

                                                                         Auklėtoja Viktorija Liaugaudienė

        


Susitikimas su socialiniais partneriais  

Kovo 21 d. „Žirniukų“ grupės priešmokyklinukai vyko į Šiaulių logopedinį lopšelį - darželį, kur priešmokyklinio ugdymo pedagogė Kristina Kvietkuvienė, padedama meninio ugdymo mokytojos Evelinos Jurgutienės, vedė atvirą veiklą „Žemės knygos neįmanoma perskaityti“. Susipažinę su naujais draugais, vaikai ant grindų kūrė savo mažą, apvalų kaip kamuoliukas, Žemės paveikslą: papuošė gėlėmis ir medžiais, apgyvendino žuvytėmis ir žvėreliais, atskraidino paukštelius, vabalėlius, aptarė, kodėl taip svarbu globoti gyvąją ir tausoti negyvąją gamtą, žemės išteklius. Aktyviai žaidė žaidimus, dainavo, šoko ratelius. Rytmetys praleistas su naujaisiais draugais visiems įstrigo atmintin.

    

                                                                          Auklėtoja Kristina Kvietkuvienė


                     Darželio ugdytiniai minėjo pasaulinę Žemės dieną                     

          Kovo 20 d. priešmokyklinio ugdymo pedagogės Kristina Kvietkuvienė, Ginta Lužeckienė ir meninio ugdymo mokytoja Evelina Jurgutienė organizavo renginį, skirtą paminėti Žemės dieną. Renginio metu vaikai šoko, dainavo, žaidė žaidimus, atsakinėjo į pateiktus klausimus, o pabaigoje iškilmingai pasižadėjo saugoti ir mylėti žemę, jos išteklius, globoti paukštelius ir žvėrelius. Ikimokyklinio skyriaus ugdytiniai nuo mažens mokomi rūpestingai ir atsakingai saugoti gamtą, stengiasi rūšiuoti buitines atliekas, taupyti vandenį, elektros energiją. Vaikams suteikiama daug ekologinių ir aplinkosauginių žinių. 

                                                                           Auklėtoja Kristina Kvietkuvienė

 

     

 Kur peri paukšteliai?

      Kovo 17 d. mažieji gamtininkai, būrelio „Žaliasis pasaulis“ nariai, lydimi pedagogių Kristinos Kvietkuvienės ir Kristinos Serapinaitės, vyko į Kurtuvėnų regioninį parko Vainagių mišką iškelti zylutėms ir varnėnams inkilus. Vaikai, padedami artimųjų, kartu su miškininkais kėlė inkilus miške, mokėsi saugoti bei globoti padangių skrajūnus pavasarį. Smagu, kad jauniesiems miško bičiuliams labai noriai talkino Vainagių medelyno viršininkas Saulius Grybas. Visi kartu iškėlėme net 10 inkilų. Taigi, net dešimt mažų paukštelių šiais metais perės naujuose nameliuose. Įspūdžių daug, kaip ir kiekvieną kartą, išvykus į mišką. Smagu buvo visiems grįžti namo, atlikus kilnų darbą – parūpinus namus miško paukšteliams.

                                                                          Auklėtoja Kristina Kvietkuvienė


Knygelių paroda

Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje atidaryta vaikų ir mokinių sukurtų knygelių paroda "Spalvingas knygų pasaulis". Paroda organizuojama apibendrinant integruotos kalbos ugdymo savaitės "Mano žodžiai" veiklas. Širdingai dėkojame Šiaulių logopedinės mokyklos Pa klasės mokytojai Jurgitai Steckytei ir jos ugdytiniams, bei Ikimokyklinio ugdymo skyriaus logopedėms prisidėjus kuriant knygeles.Maloniai kviečiame apsilankyti. 

                                                                                   Logopedė Rima Rakšnienė


Mes iš pasakų

Minint lietuvių kalbos kultūros metus, Ikimokyklinio ugdymo skyriaus logopedės organizavo integruotą kalbos ugdymo savaitę „Mano žodžiai“. Kovo 10 d. logopedės Neringa Udrienė ir Silvija Rugenė pakvietė vaikus į šventinį rytmetį „Mes iš pasakų“. Renginyje dalyvavo socialiniai partneriai: lopšelio-darželio „Klevelis" vaikai iš „Linksmųjų peliukų“ grupės (auklėtoja Aušra Lileikienė) ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja K. Jasiukevičiūtė. Renginio metu vaikai susipažino su atvykusiais pasakų personažais Batuotu Katinu, Boružėle ir Kake Make, kartu žaidė žaidimus, prisiminė skaitytas pasakas.

                                                                                     Logopedė Silvija Rugenė 

Kalbos ugdymo rytmetys „Žodį žinosiu – kelią surasiu“ 

Kovo 9 d. Ikimokyklinio ugdymo skyriuje įvyko vienas iš integruotos kalbos ugdymo savaitės renginių – rytmetys „Žodį žinosiu – kelią surasiu“. Renginio organizatorės logopedės Rima Rakšnienė ir Živilė Nakčiūnienė vaikams paruošė nuotaikingų kalbos ugdymo užduočių: perskaityti paslaptingą laišką ir žemėlapį, rasti pasislėpusias raides ir žodžius, išspręsti galvosūkius, nukeliauti per upes, miškus ir pievas į svečius, draugiškai surinkti dėlionę ir pasidalinti prizus. „Žuvyčių“, „Boružiukų“ ir „Žirniukų“ grupių vaikams užduotis atlikti padėjo svečiai iš lopšelio – darželio „Klevelis“ kartu su logopede Raimonda Mikalauskiene.                       

    

                                                                     Skyriaus vedėja Živilė Nakčiūnienė

  

Konkursas „Gražiausi žodžiai Lietuvai“

Kovo 7 d., minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventę, Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje vyko Šiaulių miesto priešmokyklinio ugdymo grupių skaitovų konkurso „Gražiausi žodžiai Lietuvai“ II etapas. Į konkursą sugužėjo gausus būrys vaikų, jų tėvelių ir pedagogių iš 15 Šiaulių miesto lopšelių – darželių. Mūsų įstaigai atstovauti buvo patikėta Gustui Samulioniui. Komisiją ir visus žiūrovus maloniai nustebino mažieji eilėraščių deklamuotojai, sugebantys vaizdžiai, raiškiai perteikti lietuvių poetų eiles, todėl laureatus išrinkti buvo tikrai sunku. Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, o šešios priešmokyklinukės – Emilija Šimkutė, Goda Lukytė, Tautvilė Zavadskytė, Luka Undžytė, Arielė Pekytė ir Upė Urtė Urnikaitė – buvo pakviestos dalyvauti baigiamajame skaitovų konkurso etape Šiaulių lopšelyje – darželyje „Kregždutė“.

Auklėtoja Kristina Kvietkuvienė

     

Knygų dirbtuvėlės

Minint Europos logopedų dieną, Ikimokyklinio ugdymo skyriaus logopedės organizuoja integruotą kalbos ugdymo savaitę ,,Mano žodžiai“. Kovo 6 d. logopedės Rima Rakšnienė ir Neringa Udrienė pakvietė vaikus į knygelių dirbtuvėles ,,Knygelę kuriu - gražiai kalbu". Edukacinėje veikloje dalyvavo ir vyresnieji draugai iš Logopedinės mokyklos. Kūrybinio užsiėmimo metu vaikai kūrė savo pirmosios knygos viršelį, margino puslapius pasirinkta tema. Mažųjų autorių sukurtos knygelės bus eksponuojamos įstaigos parodoje ,,Spalvingas knygų pasaulis”.

                                                                                                              Logopedė Neringa Udrienė


Užgavėnių šventė ,,Sudie, žiemuže“

Paskutinę žiemos dieną Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus kieme šurmuliavo smagi Užgavėnių šventė. Išvaryti žiemos susirinko gausus persirengėlių būrys. Visi triukšmingai žadino žemę iš žiemos miego, garsiai trypė, plojo, žaidė linksmus žaidimus, dainavo šmaikščias daineles, galynėjosi. Dar smagiau visus nuteikė pasirodęs Lašininis su Kanapiniu. Vaikai įsitraukė į jų nuolatinę kovą ir padėjo Kanapiniui laimėti, traukiant virvę. O kokios gi Užgavėnės be laužo, Morės – piktos žiemos dvasios – sunaikinimo ir be blynų puotos. Vaikai smagiai padainavo dainelę ,,Gaspadine šių namelių“ ir buvo pavaišinti garuojančiais mieliniais blynais. Atsisveikindamas Lašininis visus apdovanojo dideliais riestainiais, juk šiandien būtina ne tik smagintis ir triukšmauti, bet ir sočiai ir riebiai prisivalgyti. Rytoj – Pelenų diena, su kuria prasideda Gavėnia – laikotarpis, skirtas tylai ir susikaupimui, Velykų laukimui.

 Po tokio triukšmingo žiemos varymo belieka tikėti, kad žiema nebesugrįš ir laukti pirmųjų pavasario pranašų.

Meninio ugdymo mokytoja Evelina Jurgutienė


Priešmokyklinukai ruošiasi Užgavėnėms 

Ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Žirniukų“ grupės ugdytiniai, jų artimieji ir pedagogės Kristina Kvietkuvienė bei Kristina Serapinaitė dalyvavo Šiaulių „Aušros“ muziejaus edukaciniame užsiėmime „Molinukai. Kaukės“. Priešmokyklinukai susipažino su Užgavėnių tradicijomis, jų pagrindiniais personažais - persirengėliais. Vaikai mokėsi lipdyti ir kurti molio darbelius. Visiems pavyko pasidaryti šmaikščią ir išraiškingą suvenyrinę kaukę. Pademonstravę savo meninius sugebėjimus, patyrę daug džiugių emocijų ir apžiūrėję muziejaus eksponuojamas kaukes, grįžo namo. 

                                                                          Auklėtoja Kristina Kvietkuvienė


Mažųjų paroda Lietuvai 

Du mėnesius vakarais „Nykštukų“ grupės ugdytiniai susikaupę kūrė darbelius parodai: kruopščiai apvedžiojo permatomų mandalų kontūrus, spalvino ir puošė jas. Vos baigę vieną darbelį, tuoj prašydavo dar, nes labai patiko reikšti save ir savo nuotaiką spalvomis. Vaikai  nuoširdžiai džiaugėsi matydami kūrybinį rezultatą. Su grupės auklėtojos Vandos Zaurienės pagalba darbeliai buvo įrėminti ir šiuo metu puikuojasi grupėje ant langų. Parodą „Nors maži vaikeliai, bet gražūs darbeliai“ paskyrėme Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai.

Auklėtoja Vanda Zaurienė


Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

Lietuvos istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis. Vasario 16-oji – diena, reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. Jeigu, prieš 99-erius metus vasario 16-ąją  nebūtų pasirašytas Nepriklausomybės atkūrimo aktas, tai prieš 68-erius metus vasario 16-ąją, greičiausiai nebūtų buvę pagrindo pasirašyti Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio deklaracijos, o tai reiškia, kad prieš 27-ejus metus nebūtų paskelbta Lietuvos valstybės Nepriklausomybė. Jei ne Vasario 16-oji, neaišku kokia kalba kalbėtume, kokias vertybes puoselėtume, kokia tauta būtume. Todėl mums labai svarbu pažinti savo šalies istoriją, mokytis iš jos, puoselėti  atminimą.

Minint šią lemtingą mūsų šaliai datą, į Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyrių pasikvietėme į svečius „Saulės“ pradinės mokyklos: vokalinį ansamblį „Dainuok ir muzikuok“ (vadovė Sonata Sakalauskaitė) ir šokio grupę „Blyksnis“ (vadovė Loreta Strazdauskienė). Mūsų mažiesiems labai patiko mokinių deklamuojami eilėraščiai, dainos ir šokiai. 

Vyresnioji auklėtoja Viktorija Liaugaudienė

Paroda „Pasakiškas žiemos metas”

Ikimokyklinio ugdymo skyriaus bendruomenė šiuo metu džiaugiasi įvairiomis technikomis atliktų vaikų dailės darbų paroda „Pasakiškas žiemos metas”. Nuo sausio 30 d. kūrybiniai darbeliai bus eksponuojami Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8). Maloniai kviečiame apsilankyti parodoje ir pasigėrėti vaikų kūrybiškumu. Dėkojame vaikams ir pedagogėms už dalyvavimą.

Auklėtoja Jelena Knizikevičienė

 

Išvyka į sporto ir sveikatingumo klubą „Gylys“ 

     Žiema. Šalta. O sportuoti visada svarbu! Siekiant formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius ir skatinti priešmokyklinio amžiaus vaikus būti fiziškai aktyviais, „Žirniukų“ grupės ugdytiniai vyko į Šiaulių apskrities sporto ir sveikatingumo klubą „Gylys“. Išvyką organizavo priešmokyklinio ugdymo pedagogė Kristina Kvietkuvienė ir auklėtoja Kristina Serapinaitė. Dėkojame vaikų artimiesiems, sutikusiems kartu su priešmokyklinukais aktyviai pasportuoti ir patirti judėjimo džiaugsmą, padėjusiems užtikrinti mažųjų saugumą. Paskatinti klubo šeimininkų Audronės ir Vidmanto Lukių, mažieji sportininkai noriai išbandė beveik visus sveikatingumo centro įrenginius, išliejo daug prakaito įveikdami kliūtis, o svarbiausia – buvo draugiški, linksmi ir dar ilgai dalijosi įspūdžiais. Ši aktyviai praleista diena visus „uždegė“ būti fiziškai aktyviais, stipriais ir sveikais!

Auklėtoja Kristina Kvietkuvienė


Penkiamečių spartakiada „Sportuojame žaisdami“

2017 m. sausio 25 d. „Žuvyčių“ grupės vaikai, lydimi auklėtojos Živilė Jarašūnienės, išsiruošė į smagią kelionę – į Šiaulių „Saulėtekio“ gimnaziją, kurioje vyko specialiųjų ugdymo įstaigų atvira veikla – šventė penkiamečių spartakiada „Sportuojame žaisdami“. Šventė prasidėjo komandų įžygiavimu į salę, nešant savo įstaigos vėliavą bei kiekvienos komandos prisistatymu. Bendrą dalyvių „Draugystės mankštą“ pravedė gimnazijos mokiniai ir kūno kultūros mokytojas J. Klapatauskis. Komandų kapitonams buvo išdalinti „estafečių žemėlapiai“, pagal kuriuos dalyviai varžėsi įvairiose estafečių rungtyse. Komandas linksmino, drąsino ir kartu su vaikais pergalėmis džiaugėsi Kake Make tapusi auklėtoja. Varžybas baigėme smagiu žaidimu su balionais, kuriuos vėliau vaikai parsivežė namo.

Laimėjo – DRAUGYSTĖ! Kiekvienai komandai buvo įteiktos padėkos ir saldūs prizai. Vaikai į darželį grįžo kupini džiaugsmo, įspūdžių ir džiugių emocijų.

                                                                               Auklėtoja Živilė Jarašūnienė

  

Bendraujame su socialiniais partneriais

Sausio 24 d. „Nykštukų“ grupės vaikai išsiruošė į Šiaulių sanatorinį lopšelį darželį „Pušelė“ švęsti kalendorinės šventės – Pusiaužiemio. Puoselėdami tradicijas, parengėme inscenizaciją renginiui „Miško naujienos“.

Salėje susirinkę „Pušelės“ vaikai ir pedagogės pasitiko mus, miško gyventojus, džiaugsmingais plojimais. Vedančioji auklėtoja metodininkė Vanda Zaurienė vaikams perskaitė pelėdos laišką. Kalbėjosi apie metų laikus, mėnesius, apie sausio 25 d. – Pusiaužiemį. Vaikai sužinojo, kad Pusiaužiemis dar vadinamas Krikštais, Kirmių diena, Kirmėline, Kumeliuko krikštynomis. Pelėda atsiuntė vaikams įdomių naujienų apie rytojaus dieną: išlendantį iš olos barsuką, apie jo pranašystę - likusios žiemos dalies orus, senolių pastebėjimus visiems metams. Visi nutarė per Pusiaužiemį savo aplinkoje pažadinti gamtos gyvastį: papurtyti obelis, pabelsti į apsnigtus avilius, kad bitelės visu kamuoliu persiristų ant kito korio.

„Nykštukai“ vaidino stilizuotą pasaką apie vilko norą pasišildyti miške. Visi draugiškai, linksmai žaidė bendrus žaidimus.

     

                                                                            Auklėtoja Vanda Zaurienė 


Akcija ,,Atmintis gyva, nes liudija”

Sausio 13-osios rytą Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio skyriaus languose sužibo žvakelės, simbolizuojančios šviesą, susikaupimą, atmintį ir pagarbą savo šalies istorijai. Jau eilę metų prisijungiame prie gražios pilietinės akcijos. Uždegdami atminimo žvakeles prisimename tuos, kurie išmokė branginti ir saugoti savo Tėvynę. kovojo už Lietuvą ir žuvo dėl jos Laisvės. Susikaupę ir tylūs paslaptingoje žvakių švieselėje kalbėjomės apie Lietuvą, pagerbėme istorinį įvykį ir žmones. 

    

Meninio ugdymo mokytoja Evelina Jurgutienė

Kalėdinės eglutės šventė „Sveiki sulaukę šventų Kalėdų“

Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikai pagaliau sulaukė paslaptingiausios metų šventės. Vaikai ir pedagogės, pasipuošę dailiomis kaukėmis, žiūrovų pilnoje salėje laukė iš toli atkeliaujančio Kalėdų senelio. Po to visi kartu šoko, dainavo ir žaidė žaidimus. Kalėdų senelis vaikams įteikė dovanėlės. Staigmena tapo muzikinis pedagogių palinkėjimas – daina „Žiema“, skirta tiek mažiems, tiek dideliems. Šventėje buvo daug juoko, sceninių kostiumų šnaresio, auklėtojų įdėto darbo ir vaikų išradingumo, žiūrovų palaikymo, šokių ir dainų… 2016 metų kalėdinis traukinys jau nudundėjo… Linkime, kad 2017-ieji metai būtų kupini gėrio ir stebuklų!

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė kristina Kvietkuvienė

      

Šventinio filmo popietė

Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokykliniame skyriuje tęsiasi Advento renginiai. Šį kartą vaikai susirinko į ramią popietę, kuri prasidėjo dainele – pasisveikinimu ir draugo apkabinimu. Degant trečiai Adventinio vainiko žvakelei, prisiminėme, kurią dieną prasidėjo Adventas, skaičiavome dienas iki didžiosios šventės, aptarėme gerus darbus ir gražius poelgius. Po to visi žiūrėjome animacinį filmuką ,,Naujametinė pasaka“, aptarėme veikėjų elgesį ir charakterių savybes, pasvarstėme, kuris veikėjas galėjo elgtis kitaip. Kad būtų smagiau, vaikai padainavo dainelę ir pažaidė muzikinį žaidimą. Svajojame ir nekantriai laukiame artėjančių džiugių švenčių ...

    

Ūtiti šalta

Gruodžio 6 d. Ikimokyklinio ugdymo skyriuje vyko kalbos ugdymo projekto "Vaikučiai - čiauškučiai" baigiamasis renginys "Ūtiti! šalta...". Renginyje dalyvavo įstaigos ugdytiniai ir priešmokyklinukai iš l/d "Žirniukas" su pedagoge Loreta Kondratavičiene bei logopedėmis Jurgita Lendraitiene ir Oksana Urbiene. Renginio organizatorės logopedės Silvija Rugenė ir Neringa Udrienė kartu su šventės dalyviais prisiminė ir aptarė 2016 metais vykdyto projekto "Vaikučiai - čiauškučiai" akimirkas, vykusias netradicines veiklas. Vykdant projektą buvo sukurtos metodinės priemonės kalbos gramatiniam taisyklingumui lavinti, kurių užduotis vaikai atliko renginio metu. Po to vaikai sulaukė netikėtos viešnios - Kalėdų bobutės (poetė Zita Gaižauskaitė). Poetė pristatė savo autorinę programą, įtraukė vaikus į vaidybinę veiklą ir supažindino su savo kūryba. Vaikai ir pedagogės smalsiai apžiūrinėjo eilėraščių knygeles ir bendravo su autore.  


Advento rytmetys ,,Kalėdos artėja“ 

          Saulėtą ir baltą gruodžio 1-osios rytą darželio bendruomenė susirinko į Advento pradžios šventinį rytmetį. Visus pasitiko šeimininkas ir šeimininkė su lietuvių liaudies žaidimu ,,Graži mūsų šeimynėlė“. Vaikai sužinojo apie Advento tradicijas ir papročius, susidomėję klausėsi apie šių keturių laukimo ir rimties savaičių vakarojimus, dirbamus ir draudžiamus darbus, burtus ir orų spėjimus. Šeimininkas parodė iš medžio išskobtus buities įrankius, klumpes, muzikos instrumentus, žaislus. Pažaidę keletą muzikinių žaidimų, vaikai susipažino su Advento kalendoriumi, visi kartu uždegė pirmąją violetinę vainiko žvakę. Vaikai, kurie šiais metais atliko daugiausiai gerų darbų, įžiebė meilės, draugystės, paramos ir laimės žiburėlius.

       Gera buvo jausti vaikų susikaupimą ir rimtį, prisiminti senolių tradicijas, pasidžiaugti vieniems kitų gerumu, atjauta, buvimu drauge. Šventę organizavo priešmokyklinio ugdymo pedagogė Kristina Kvietkuvienė ir meninio ugdymo. mokytoja Evelina Jurgutienė.

    Renginys „Draugystė“

Minint Tarptautinę draugo dieną, 2016 m. lapkričio 30 d. į Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus salę susirinko „Boružiukų“ ir „Žirniukų“ priešmokyklinių grupių vaikai bei Šiaulių Dainų progimnazijos antrokai kartu su savo  mokytoja I. Kazymirkiene. Čia vyko renginys „Draugystė“, kurio metu vaikai diskutavo, ką galima vadinti savo draugu, kaip susirasti naujų draugų, kaip palaikyti draugiškus santykius su žmonėmis, kuriuos vadiname savo draugais. Renginio organizatorės G. Lužeckienė ir L. Rumšienė supažindino vaikus su įvairiais pasisveikinimo būdais, kvietė žaisti draugystės ratelį, sekė pasaką apie du draugus, kurie mokėsi žaisti nesipykstant. Dainų progimnazijos antrokai deklamavo eilėraščius apie draugystę. Renginio pabaigoje visi grožėjosi vaikų kūrybinių darbų parodos „Mano draugas“ darbais.

Lapkričio 10 d. Ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikai susirinko į prevencinį rytmetį „Kur ir kada kuriamas laužas“, kurį organizavo auklėtoja metodininkė Vanda Zaurienė. Vaikai minė mįsles, dainavo, keliavo "traukiniu" ir "iškylavo miške".  Susirinkę prie improvizuoto laužo, vaikai klausėsi poetės Zitos Gaižauskaitės eilėraščio „Vilkas girioj ugnį kuria“, šoko ratelius. Svarbiausia, kad visi susitarė dėl saugaus elgesio taisyklių: miške kurti laužą pavojinga, be suaugusiųjų žinios nevalia deginti degtukų, draudžiama žaisti su ugnimi. Vaikai gerai žinojo, kaip kviestis pagalbos atsitikus bėdai. Vėliau, traukinukais grįžę namo, vaikai sulaukė staigmenos - animacinio filmuko „Katės namai“ peržiūros. Renginio dalyviai suprato, kad mišką reikia saugoti ir tausoti, kilus gaisrui - skubiai kviesti pagalbą, o ištikus nelaimei - padėti ir atjausti artimuosius.   


Oranžinių vitaminų projektas

Mityba – vienas svarbiausių vaiko sveiko augimo ir vystymosi sąlygų. Nuo mažens svarbu formuoti sveikos mitybos įpročius: laikytis maitinimosi režimo, valgyti sveiką maistą, akcentuoti vaisių ir daržovių svarbą. Šeima ir ugdymo įstaiga yra atsakingos už tai, kad vaikas augtų sveikas. Siekdamos glaudesnio vaikų, tėvų ir pedagogų bendravimo ir bendradarbiavimo, sumanėme dalyvauti respublikiniame ekologinio švietimo projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“.

„Žuvyčių“ grupės auklėtojos Živilė Jarašūniene ir Jelena Knizikevičienė vaikus oranžinei kelionei pradėjo ruošti nuo pažinties su moliūgo sėklomis. Visi stebėjosi, kaip iš tokios mažos sėklytės išauga didžiulis moliūgas. Vaikai pasėjo sėklytes ir kantriai laukė daigelių. Vaikai įgijo žinių apie tai, ko reikia augalui, kad jis galėtų išvysti dienos šviesą, augti ir brandinti vaisių, išmoko rūpintis ir gerbti žaliąją gyvybę.

Gegužės 15 d., minint Šeimos šventę, išpuoselėti moliūgo daigeliai iškeliavo į šeimų rankas. Vaikai kartu su tėveliais per vasarą augino moliūgėlius. Laistydami, tręšdami ir ravėdami moliūgus, vaikai mokėsi nuoseklumo, ištvermingumo, buvo stiprinami šeimos ryšiai. Plačiau susipažino su moliūgų auginimo ypatumais, sužinojo apie moliūgų naudą žmogaus sveikatai. Rudenį užauginti moliūgai sugrįžo į „Žuvyčių“ grupę. Vaikai džiaugėsi ir didžiavosi savo užaugintais moliūgais, pasakojo, kaip ir kur juos augino, kas padėjo prižiūrėti. 

Darželio kieme pedagogės ir vaikai iš gausybės moliūgų sudėliojo besišypsantį moliūgų traukinį. Visi kartu skaičiavo moliūgus, rinko didžiausią ir mažiausią, išmatavo jų apimtis, aukščius, mėgino pakelti, paridenti, matavo traukinio ilgį. Pasitelkę tėvelius į pagalbą, kūrė receptų knygą „Patiekalai iš moliūgų“. Vėliau, išsirinkę keletą receptų, vaikai, kartu su auklėtoja juos išmėgino grupėje ir vaišino kitos grupės draugus. Į šio projekto veiklas labai noriai įsitraukė ir ugdytinių tėveliai. Jie kartu su savo atžalomis ne tik rinko receptus iš moliūgų, bet ir piešė moliūgus. Vėliau piešiniais visi grožėjosi parodoje „Mano moliūgas“.       

Minėdami Šv. Martyno dieną (dar vadinamą Žibintų arba Šviesos diena) iš nesuvalgytų moliūgų vaikai, padedami grupės auklėtojos, gamino žibintus, kuriuose degė žvakutes – šviesos, vilties ir gėrio simbolį. Norint išsaugoti gražias projekto akimirkas, buvo sukurtas filmukas, patiekalų iš moliūgų receptų knygutė ir stendinis pranešimas tėveliams apie moliūgo naudą vaikų sveikatai.


Rudens spalvų paletė

Šešias savaites „Nykštukų“ grupės auklėtojos metodininkės Vanda Zaurienė ir Rasa Arlauskienė su vaikais vykdė projektą „Rudens spalvų paletė“. Projekto metu vaikai buvo supažindinti su geltona, raudona, mėlyna ir žalia spalvomis. Pirmąją savaitę kartu su tėvais vaikai keliavo į Šiaulių miesto centrinę turgavietę apžiūrėti daržovių įvairovės. Kitos keturios savaitės buvo skirtos skirtingomis spalvoms įtvirtinti. Vaikai ir auklėtojos stengėsi apsirengti tos savaitės spalvos drabužiais, puošė grupę spalviniais akcentais, mokėsi daržovių, vaisių, uogų pavadinimus ir jų spalvas. Meninių užsiėmimų metu sukurti darbeliai puikuojasi parodoje „Spalvos burtininkės“. Projektą vainikavo baigiamasis renginys – pasaka „Kas namelyje gyvena?“. Sekdami ir vaidindami pasaką vaikai pakartojo išmoktas spalvas, prisiminė rudens gėrybių įvairovę, deklamavo eilėraščius, dainavo, šoko, klausėsi „spalvotų“ ketureilių, minė mįsles, išmoko skaičiuotę – žaidimą. Vykdant projektą vaikai sužinojo daug įdomybių, linksmai mokėsi naujų žodžių ir labai susidraugavo.


Pasodinome kadagį   

Spalio 20 d. sulaukėme linkėjimų ir dovanų iš Kadagių slėnio. Kauno r. Samylų kultūros centras mums atsiuntė kadagio sodinuką. Visi drauge pasodinome augalėlį mūsų kieme ir pažadėjome juo rūpintis. Nuotraukos iškeliavo pas akcijos "Skambantis Kadagių slėnis" organizatorius ir bus išspausdintos Raudonojoje garbės knygoje.   


Šventinis rytmetys  

Spalio 19 d. Ikimokyklinio ugdymo skyriuje įvyko šventinis rytmetys „Kas ten verkia, kas ten rauda?“. Renginį organizavo auklėtojos metodininkės Rasa Arlauskienė, Vanda Zaurienė ir meninio  ugdymo vyresnioji mokytoja Evelina Jurgutienė. Salėje  aidėjo vaikų juokas ir linksmas šurmulys. Vaikai susitiko su nusiminusia Kaliause, kuri blaškėsi basa, sušalusi po salę, skundėsi nebeturinti darbo – gainioti žvirblius, zuikius... Saulėgrąža ir Ūkininkas ramino ją, o vaikai linksmino dainelėmis apie moliūgą, agurkėlius, obuoliukus, deklamavo eilėraštukus, skraidė rudeniniais lapais. Vaikai prisiminė rudens požymius, įvardijo ir  pakartojo rudens gėrybių pavadinimus, spalvas. Taip pat šventės dalyviai kalbėjo apie sveiką mitybą, vaisių ir daržovių naudą žmogaus organizmui. Vaikai džiaugėsi gavę dovanų po „ugninį pipirą“, kurį žadėjo padovanoti mamai. 


GATVĖJE ELGSIUOSI SAUGIAI   

      Priešmokyklinių „Žirniukų“ ir „Boružiukų“ grupių vaikai, lydimi tėvelių ir pedagogių, lankėsi Jaunųjų technikų centre. Čia mus pasitiko Rima Vitkauskienė ir palydėjo į saugaus eismo klasę. Čia mums pasakojo apie saugų eismą, aiškino, kaip saugiai pereiti gatvę, kaip elgtis kelyje, kur galima saugiai žaisti. R.Vitkauskienė priminė vaikams apie atšvaitų dėvėjimo svarbą, rodė kelio ženklus ir mokomąjį filmuką apie saugų elgesį gatvėje. Pasidžiaugėme, kad dauguma vaikų žinojo kelio ženklų reikšmes. Dovanų gavome knygeles. 


Dalyvaujame piešinių konkurse   

      Ikimokyklinukai ir jų pedagogės neliko abejingi menų studijos „Linksmos spalvos“ kvietimui dalyvauti respublikiniame piešinių konkurse „Peizažas – rudens spalvos“. Manto Baltulio, Gabijos Chachlauskaitės, Deimantės Zarankutės, Dovido Buivio, Justo Beržanskio, Ievos Aperavičiūtės ir Augusto Kurlinkaus kūrybiniai darbeliai iškeliavo į Vilnių! Linkime sėkmės vaikams ir jų pedagogėms Živilei Jarašūnienei, Jelenai Knizikevičienei, Kristinai Kvietkuvienei, Kristinai Serapinaitei, Rasai Arlauskienei, Vandai Zaurienei. Net jei piešinukai ir nepatektų tarp nugalėtojų, gera nuotaika ir spalvingo šilto rudens prisiminimas išliks ilgam. 


Metodinė diena su tėveliais

„PAŽAISKIME KARTU“   

      Spalio pirmąją savaitę, penktadienį, priešmokyklinukų artimieji tradiciškai pakviečiami į „Žirniukų“ grupę pažaisti stalo žaidimus su vaikais. Veiklos su artimaisiais visada darželinukų labai laukiamos. Artimieji tapo mažųjų mokytojais. Buvo smagu ir gera ne tik nuo patirtų įspūdžių, bet ir nuo šilto bei draugiško buvimo drauge! Dėkojame Ingridai Bubelienei ir Romualdai Beržanskienei, kurios atsiliepė į pedagogių kvietimą ir penktadienio rytmetį praleido kartu. 


"Nykštukų" popietė su tėveliais  

Vykdant projektą „Mažieji tyrinėtojai“ spalio 12 d. „Nykštukų“ grupėje auklėtoja metodininkė Vanda Zaurienė organizavo kūrybinę popietę su tėveliais „Stebuklingas gamtos pasaulis“. Vaikai tėvelius pasveikino eilėraštuku „Mėnulis”. Mažieji noriai skaičiavo mėnulius, prisiminė spalvų pavadinimus. Po to auklėtoja pakvietė visus sėstis prie stalų ir drauge sukurti kompozicijas iš vaikų surinktų ir sudžiovintų medžių lapų. Grupėje užvirė kūrybinis darbas. Vaikai susikaupę rinkosi medžių lapus, tepė juos klijais ir padedami tėvelių komponavo įvairius gamtos raštus ant ryškių spalvotų popieriaus lapų. Baigę darbą visi gėrėjosi paveikslėliais, linksmai šoko ir dainavo. Kviečiame aplankyti kūrybinės popietės darbelių parodą "Nykštukų" grupėje.


Katinėlio kerai  

Minint gyvūnų gynimo ir visų katinų dieną, spalio 11 d. Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje auklėtoja Raimonda Galkuvienė organizavo rytmetį "Katinėlio kerai". Rytmetyje sulaukėme ir savo draugų - Lieporių bibliotekos vedėjos Reginos Vertelienės ir bibliotekininkės Gražinos Gontienės. Bibliotekos darbuotojos ugdytinius pradžiugino knygomis apie katinus. Knygeles vaikai noriai vartė, susidomėję klausėsi skaitomų kūrinių apie šiuos mielus gyvūnus. Rytmečio metu ugdytiniai "virto" katinais, murkė, mėgdžiojo jų elgesį, darė katinų mankštelę, padainavo dainelę "Katins juods". Su bibliotekos darbuotojomis atsisveikinome iki kito susitikimo jau bibliotekoje. 


Šypsenos diena

Dalyvaujant respublikiniame švietimo įstaigų ekologiniame projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“, spalio 6 d. ikimokyklinio ugdymo skyriaus kieme buvo švenčiama pasaulinė Šypsenos diena „Šypsausi aš, šypsosi ir mano moliūgas“. Šventę vedė ikimokyklinio ugdymo skyriaus auklėtojos Živilė Jarašūnienė ir Jelena Knizikevičienė. Pedagogės, įsikūnijusios į Moliūgų personažus, sukvietė „Žuvyčių“ grupės vaikus, Logopedinės mokyklos 2 a ir 4 b klasės mokinukus bei P. Avižonio regos centro vaikučius ir pedagogus į gražų ratą. Renginio metu visi išsiaiškino, kodėl reikia šypsotis, kokias emocijas galima pajusti žvelgiant į besišypsantį draugą. Susirinkusieji mokė nuliūdusi Moliūgėlį šypsotis. Pralinksmėjęs Moliūgėlis kartu su vaikais, dainavo daineles, žaidė žaidimus, iš gamtinės medžiagos kūrė besišypsančius moliūgus. Visi kartu apžiūrėjo gausų moliūgų derlius, kuriuos per visą vasarą augino vaikai ir jų tėveliai. Iš besišypsančių moliūgų ir moliūgėlių suridenome gražų 11 metrų oranžinį traukinį. Renginio pabaigoje vaišinomės gardžiu moliūgų pyragu. Nuoširdžiai dėkojame projekte dalyvaujantiems ugdytinių tėveliams!


Integruotas saugaus eismo mėnuo

„Aš saugus ir sveikas, kai žinau“

Rugsėjo mėnesį Ikimokyklinio ugdymo skyriuje auklėtojos Živilė Jarašūnienė ir Jelena Knizikevičienė organizavo integruotą saugaus eismo mėnesį „Aš saugus ir sveikas, kai žinau“. Pirmąją savaitę visose grupėse auklėtojos su vaikais kalbėjosi apie saugumą gatvėje, priminė saugaus eismo taisykles. Taip pat vaikai susipažino su pagrindiniais kelio ženklais, aptarė gatvėje tykančius pavojus ir visi kartu ieškojo būdų, kaip jų išvengti.

Salėje vyko saugaus eismo video pamokėlės, kurių metu stebėdami animacinius policijos bičiulio Amsiaus patarimus, įtvirtinome įgytas žinias.

Antrąją savaitę vaikai dalyvavo saugaus eismo kūrybinėse dirbtuvėse „Mes gatvėje“. Užsiėmimo metu kūrėme saugias gatves, prisiminėme pagrindinius kelio ženklus ir eismo taisykles.

Į saugaus eismo mėnesio veiklą buvo įtraukti ir ugdytinių tėveliai, kurie namuose kartu su savo vaikučiais kūrė ir piešė darbelius saugaus eismo tematika, o vėliau juos eksponavo įstaigoje.    

Paskutiniąją savaitę pas mus atvyko policijos pareigūnai ir jų bičiulis Amsiukas. Susitikimo metu policininkai pasakojo apie saugų eismą kelyje, mokė saugiai pereiti gatvę, aiškino, kaip elgtis kelyje, kur galima saugiai žaisti, važinėtis dviratukais, kodėl labai svarbu nešioti atšvaitus. Svečiai pasidžiaugė, kad vaikai daug žino apie saugų elgesį ne tik kelyje, bet ir namuose. Atsisveikindami policijos pareigūnai vaikams palinkėjo būti atsargiems, saugoti save ir kitus bei padovanojo atminimo dovanėles ir saugaus eismo užduotėlių sąsiuvinius. Dabar tikrai žinosim saugaus eismo taisykles.

„Boružiukai“ dalyvavo maratone

„Boružiukai“ mes maži.

Esame labai linksmi.

Mėgstam žaisti ir sportuoti

Ir truputį pabėgioti.

Viens du trys, viens du trys

Mūsų niekas nepavys.

Rugsėjo 21 d. „Boružiukų“ priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai prisijungė prie Europos judrumo savaitės ir dalyvavo maratono bėgime. Visi sportiškai nusiteikę, nešini grupės vėliava ėjome į Šiaulių miesto stadioną. Prieš nelengvą distanciją, su grupės skanduote padarėme apšilimą. Maratono distanciją visi įveikė sėkmingai. Grupės pedagogės Ginta Lužeckienė ir Lilijana Rumšienė priminė tėveliams, kad rugsėjo 22 d. yra minima kaip "Diena be automobilio“ ir paragino visus kuo daugiau vaikščioti, o į darželį atvykti pėsčiomis arba visuomeninu transportu. 


Švenčiame Europos judrumo savaitę

Rugsėjo 16 d. „Žuvyčių“ grupės pedagogės Ž. Jarašūnienė ir J. Knizikevičienė, prisijungdamos prie Europos judrumo savaitės iniciatyvų, mūsų kiemelyje suorganizavo paspirtukų ir  riedlenčių varžybas „Rieda ratai ir ratukai“. Varžybose dalyvavo ir vaikučiai, ir tėveliai. Renginys prasidėjo iškilmingu parodomuoju vaikų važiavimu paspirtukais. Po to visi draugiškai pasimankštinome ir susiskirstėme komandomis. Dalyvavome įvairiose lenktynėse paspirtukais ir riedlentėmis, estafetėse, traukėme virvę... Nugalėtojais tapo visi! Tėveliai buvo apdovanoti padėkomis už aktyvų sportavimą, o vaikučiai - saldžiais prizais. Tikimės, kad tokie renginiai paskatins ikimokyklinio ugdymo skyriaus bendruomenę rinktis aktyvų poilsį. 

   


Pamatyk, kaip auga miškas 

      Ruduo... Rugsėjo 15 d. mažieji gamtininkai, būrelio „Žaliasis pasaulis“ nariai, lydimi pedagogių Kristinos Kvietkuvienės, Kristinos Serapinaitės, vaikučių tėvelių, vyko į Kurtuvėnų regioninį parką Vainagių medelyną. Keliautojus pasitiko Vainagių medelyno viršininkas Saulius Grybas. Mažieji gamtininkai, lydimi šeimininkų, vaikščiojo po medelyną, klausėsi pasakojimų, kaip iš mažų sėklyčių, auga medžių sodinukai. Vaikai stebėjo dirbančią žemės ruošimo techniką, veikiančią laistymo sistemą. Atliko miškininkų paruoštas užduotis - natūralioje gamtoje atpažino eglės, beržo, pušies, ąžuolo liepos sodmenis, piešė mišką... Įspūdžių daug, kaip ir kiekvieną kartą, išvykus į mišką.


Rudens mozaika

Rugsėjo 15 d., "Viščiukų" grupės auklėtoja Viktorija Liaugaudienė kartu su aktyviausiais grupės tėveliais dalyvavo plenere "Rudens mozaika 2016". Plenero šūkis – ,,Seku, seku pasaką”. Auklėtoja V.Liaugaudienė,organizuoja būrelį ,,Pasakų pasaulyje“ todėl tėveliai noriai palaikė pasiūlymą dalyvauti šventėje. Miesto aikštėje, prie fontano ,,Saulės diskai”, visi kartu dėliojome rudens gėrybių mozaiką ,,Baravykas Pulkaunykas“ pagal Justino Marcinkevičiaus pasaką ,,Grybų karas“. Mozaiką mums padėjo kurti įstaigos socialinio partnerio - Meno terapijos asociacijos - atstovė. Maloniai kviečiame pasigrožėti pasakų personažais ik 2016 m. rugsėjo 18 d. 


Linkėjimai Kadagių slėniui

Ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikai kartu su auklėtojomis visą savaitę ruošė spalvingas dekoracijas ir linkėjimus Kadagių slėniui (Kauno raj.). Šiame slėnyje vingiuoja gražiausias pažintinis takas virš kadagių. Samylų kultūros centras, siekdamas populiarinti šį augalą, pakvietė vaikus apjuosti slėnį savo delnų šiluma. Vaikai apvedžiojo savo delnukus popieriaus lape, iškirpo, spalvino ir puošė įvairiausiais ornamentais. Rugsėjo 17 d. 16 val. Šventinė girlianda puikuosis Kadagių slėnio take tarp būrio instrumentalistų ir slėnio mūzų. Šventės organizatoriai pažadėjo, kad visos projekte dalyvavusios įstaigos bus įrašytos į simbolinę Raudonąją knygą ir gaus kadagio sodinuką, kurį galės pasodinti savo aplinkoje.


Sveikas, rugsėji!

Rugsėjo 1-osios rytas, lyg pratęsdamas vasarą, palepino saule ir šiluma, o Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus kiemelis prisipildė spalvų ir šurmulio. Į mokslo metų pradžios paminėjimą susirinko gausus būrys vaikučių, tėvelių ir pedagogų. Su Mokslo ir žinių diena visus pasveikino mokyklos direktorė Rūta Lanauskienė, o skyriaus vedėja Živilė Nakčiūnienė tėveliams ir vaikams pristatė įstaigos pedagoges. Auklėtojos ir logopedės pakvietė nekantraujančius vaikučius ir tėvelius į savo grupęs, kur visi susipažino ir smagiai pabendravo.

Nuoširdžai sveikiname visus su nauja pradžia. Vaikučiams linkime nepamirštamų įspūdžių, naujų žinių, naujų draugų, o jų tėveliams – meilės ir kantrybės lydint savo atžalas į darželį visus metus.

Mieli pedagogai, sėkmingų ir kūrybingų naujųjų mokslo metų!